Profesjonalne przedłużanie rzęs – co to za zabieg i jak długo się utrzymuje.

Zabieg przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym trwa zwykle od 2 do 2,5 godziny. Kosmetyczka przykleja rzęsy do rzęs naturalnych klientki. Efekt utrzymuje się przeciętnie od 3 do 6 tygodni. Dla utrzymania prawidłowego efektu zaleca się jednak regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie.

Salon Urody Shine posiada odpowiednie narzędzia i materiały, które ułatwiają zagęszczanie rzęs. Klej , który stosujemy jest hipoalergiczny i przezroczysty, pęsetki sterylizowane w sterylizatorze, rzęsy natomiast – wykonane z jedwabiu, poliestru lub futra norek syberyjskich.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

jedna z najpopularniejszych metod przedłużania i stylizacji rzęs. Metoda polega na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej (w proporcji - jedna rzęsa syntetyczna do jednej prawdziwej). Metoda ta powoduje zagęszczenie , oraz wydłużenie rzęsy. Kosmetyczka dobiera i stylizuje rzęsy na podstawie układu rzęs naturalnych każdej klientki. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, wydłużyć kąciki oczu lub otworzyć optycznie oko. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs, a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych.

Metoda przedłużania 2 : 1 (2D)  i  3 : 1 (3D) 

wymaga użycia rzęs z futra norek, gdyż są lżejsze od jedwabnych i nie obciążają naturalnych rzęs. Efektem zabiegu jest podwójne lub potrójne pogrubienie. Metodę 2:1 lub 3:1 polecamy szczególnie klientkom o rzadkich rzęsach.